Inne

sluch

Kształcenie słuchu

 

Od wrzesnia 2011 wprowadziłem nowy przedmiot do realizacji dla  uczniów którzy uczesczają minimum od  pół roku na zajęcia. Kształcenie  słuchu polega na kształceniu rytmiczności i słuchu w zakresie tonalności  dzwieków, zapamiętywaniu i poprawnym  odtwarzaniu rytmów i dźwięków. Jest to bardzo przydatne przy grze ze słuchu lub  improwizacji muzycznej . Zajecia  te  odbywają  się na zajeciach godzinnych gdzie ppoświęcamy kształceniu słuchu ok.15-20 minut i odbywa się to co 3-4 lekcję.

Oto przykład takiej próbki

 

 

  • Wypożyczenie instrumentu.

W pierwszym etapie nauki gry istnieje możliwość użyczenia instrumentu na czas prowadzonych lekcji. Do czasu zdecydowania się przez Państwo na zakup własnego instrumentu .Możliwość zakupu instr.więcej w zakładdce „inne”.

 

  • Wymiana strun w gitarze.

Szkoła RYTMIX pomoże Twojej gitarze odnowić swe  brzmienie!!

Źródłem dźwięku w tych instrumentach jest struna , która po wprowadzeniu jej w drganie wydaje określony dźwięk. Struny po jakimś czasie i ich użytkowaniu  tracą  na swym brzmieniu ,a  ich dźwięk jest słabszy ,ciemniejszy i „głuchszy” . Dlatego struny w gitarze powinno wymieniać się co najmniej  raz  w roku .

Masz instrument gitarę klasyczną ,elektryczną  czy akustyczną ? Kiedy ostatnio wymieniałeś struny? ?Zgłoś się do nas ,a wymienimy i dobierzemy  do Twej gitary odpowiedni  rozmiar i jakość strun. Nastroimy gitarę i  zrobimy jej konserwację. Koszt wymiany  konserwacji  w raz  ze strojeniem  to 40 zł. Koszt  strun  zależy  już od ich jakości ,typu i rodzaju i mieści  się w granicach od 28 zł do 75 zł.

Zapraszam serdecznie wszystkich chętnych do naszej placówki !