Jaki instrument?

  • W JAKI SPOSÓB NAJLEPIEJ WYBRAĆ DLA UCZNIA INSTRUMENT ?

Największym zmartwieniem dla każdego początkującego ucznia i jego rodziców jest zakup odpowiedniego instrumentu. Często zdarza się tak ,że kupujemy instrumentinstrument bez odpowiedniej wiedzy na temat jego parametrów technicznych i tym samym czasami przepłacamy za instrument, który dla początkującego ucznia może być za wysokiej klasy. Na początek zawsze kierujmy się zdrowym rozsądkiem bo nigdy nie będziemy pewni czy nasze dziecko będzie chciał dalej się uczyć i rozwijać w tym kierunku. Tak więc na początek sugeruje w miarę tani średniej jakości instrument ,który posiada podstawowe parametry w swej klasie. Jeśli nie jesteśmy pewni jaki dokonać zakup zawsze służę swoją radą i pomocą dla każdego z zainteresowanych po dokładnej analizie i rozmowie mogę zasugerować odpowiedni dobrany instrument dla każdego ucznia

 

  • INSTRUMENTY:

Do dyspozycji mamy instrumenty firm: Casio,Yamaha /keyboardy/ oraz Roland /pianino cyfrowe z  pełno wymiarową i wyważoną klawiaturą/Admira, Alvaro, Hohner, /git.klasyczne/,Ashton, Stagg /git.akustyczne/ Tenson, Cort, Yamaha/ git.elektryczna/.Istnieje możliwość zakupu dla Państwa dziecka odpowiedniego instrumentu w raz z jego osprzętem i stojakiem.

  • AKCESORIA DO INSTRUMENTÓW :

Nasza szkoła proponuje Państwu możliwość nabycia różnych akcesoriów dla instrumentów jak:struny nylonowe,metalowe,plektrony (zwane kostkami)stroiki (tunery) gitarowe,statywy na nuty,stojaki gitarowe,metronomy,paski na gitarę klasyczną…itp. Jest to wielkie ułatwienie dla ucznia gdyż nie musi biegać po sklepach w celu kupienia przysłowiowego „drobiazgu.”

  • PARAMETRY INSTRUMENTÓW :

Jeśli chodzi o gitarę to proponuje gitarę klasyczną z nylonowymi strunami,które są miękkie i nie powodują bólu opuszków palców. Gitary te mają szeroki gryf co ułatwia stawianie palców na progach .Mają również delikatne i miłe brzmienie nie są „głośnymi instrumentami”. Natomiast mówiąc o keybordach przede wszystkim instrument musi posiadać duże klawisze i być minimum 5-cio oktawowy. Można również zapytać sprzedawcy czy instrument posiada dynamiczną klawiaturę tzn. czy reaguje na siłę nacisku uderzenia palców w klawisze. Więcej informacji na ten temat można uzyskać telefonicznie.